Během mé poslední služební cesty v roce 2023 jsem měl skvělou příležitost znovu navštívit zoologickou zahradu v San Diegu. Na rozdíl od mé návštěvy v roce 2022, kdy jsem se soustředil převážně na hlavní atrakce, jsem tentokrát využil víkend k prozkoumání nových koutů zahrady, které jsem minule přehlédl. S novým fotoaparátem Sony A1, vybaveným objektivem 70-200mm a telekonvertorem 1.4x, jsem se pustil do fotografování s novým nadšením.

Nový fotoaparát Sony A1 se stal skvělým společníkem na mé fotografické výpravě. Jeho vysoké rozlišení a pokročilé funkce mi umožnily zachytit neopakovatelné momenty s mnohem větší detailností a kvalitou než kdy předtím. Ať už šlo o okamžik, kdy opice vyskočila na větev, nebo o dojemný pohled tygra odpočívajícího ve stínu, každý snímek byl zaznamenán s neuvěřitelnou jasností a barevnou věrností. Objektiv 70-200mm mi poskytl potřebnou flexibilitu pro různé druhy scén, od panoramatických pohledů po intimní portréty zvířat. Přidání telekonvertoru 1.4x mi pak pomohlo přiblížit se k těm nejzazším a nejplašším obyvatelům zoo. To mi umožnilo zachytit jejich krásu a jedinečnost zblízka, aniž bych je rušil nebo obťěžoval. Je pravdou, že obyčejně používám Sony 200 – 600 mm, nicméně cesta do USA má své limity a batoh od Peak Design jsem měl již na limitu.

Co mě ale nejvíce nadchlo, bylo uvolněné prostředí a možnost objevovat. Oproti mé předchozí návštěvě jsem se tentokrát cítil méně spěchající a více ponořený do okolní krásy. Každý krok přinesl nový úhel pohledu, nové scény k zachycení a nové příběhy, které mě čekaly za každým rohem, nebo řekněme plotem. Byla to opravdu relaxační neděle, která mi umožnila spojit mou vášeň pro fotografii s láskou k přírodě.

San Diego Zoo byla nejen místem pro fotografování, ale i místem klidu a inspirace.