Bylo úterý ráno, 5 hodin ráno, Brno, Česká republika, a já seděl v autě a jel na letiště Schwechat ve Vídni. Odbavil jsem zavazadla a svůj foto batoh si nechal jako příruční zavazadlo. Byl to jeden z těch bezstarostných dnů. Den, kdy nastoupíte do letadla a vše probíhá hladce. Letadlo vzlétlo a začala další cesta. Cíl, město Andělů.

Konečně jsem dorazil na vídeňské letiště a byl připraven na odbavení. Po všech covidových omezeních to bylo skvělé. Žádný test není potřeba, stačí jen doklad o očkování. Bác. Tak jsem předal pas paní za přepážkou a ona se mě zeptala, máte eTA? Rychle jsem odpověděl. Letím na ESTA. No,… neletím. Takže při tranzitu přes Kanadu musíte požádat o eTA. Skvělé je, když máte telefon s daty, můžete to udělat na místě a schválení přijde za pár minut.

Mám palubní lístek, moje zavazadla jsou odbavena a jsem připraven jít. Při procházení bezpečnostní kontrolou vyndám svůj MacBook, fotoaparát, objektivy a léky. Ho, ho, ho! Stůjte tam. Pojďte sem, na co jsou tyhle objektivy? Proč jedete do USA? Ok, uděláme testy. Tak jsem podstoupil svůj první test na výbušniny. Výsledky jsou negativní; mohu si znovu zabalit celý batoh – vše v pořádku. Jdu do business salonku, dám si skleničku Martini a snídani. O dvě hodiny později jsem nastoupil do letadla a mířil do Toronta.

Na palubě letadla jsem si užíval, sledoval film „Uncharted“, pil kalifornské víno a spal skoro 6 hodin. Přistál jsem v Torontu o devět hodin později a šel na další bezpečnostní kontrolu. Překvapivě jsem podstoupil další test na výbušniny a výslech. Znovu jsem si zabalil svou výbavu a šel k pohraniční kontrole. Vše proběhlo dobře. Připojovací let odletí za 2 hodiny… No, o 9 hodin později byl let zrušen a já měl příležitost strávit noc v Torontu. V hotelovém baru jsem potkal několik upovídaných a přátelských lidí.

V 6 hodin ráno se znovu vydávám na letiště, abych podstoupil další test na výbušniny. Znovu si balím batoh a doufám, že mám všechno. Naštěstí vše proběhlo skvěle a po snídani jsem se vydal do Los Angeles.

Hej Andělé, trvalo mi to 40 hodin, abych se sem dostal, tak buďte hodní. A víte co? Byli úžasní, hlavně andělé z LA Zoo, tak mrkněte na fotky a více najdete na mém Instagramu.