Můj rok 2022 byl v mnohém výjimečný, ale jedním z nejvýznamnějších okamžiků byla cesta do San Diega. Vyrazil jsem tam z Los Angeles, kde jsem byl pracovně, a rozhodl se pro krátký výlet. Cesta, která obvykle trvá okolo dvou hodin, se nečekaně prodloužila na tři a půl hodiny. Jednoduše, zapomněl jsem si v Google maps přepnou dálniční známku z ČR, na to, že ji v USA nemám. Aplikace tak vybrala placenou silnici (toll road) a nastala neplánovaná zajížďka. Přestože to bylo trochu stresující, vždy jsem věřil, že každé dobrodružství přináší něco nového. Poplatek jsem zpětně uhradil, cestu objel a vše bylo v pořádku.

Po příjezdu do San Diega jsem se vydal rovnou do místní zoologické zahrady, která je považována za jednu z největších na světě. Jako vášnivý fotograf divoké přírody jsem měl jeden velký sen – vyfotit divokého kolibříka. A právě zde, v této úchvatné zoo, se mi tento sen podařilo splnit – i když jsem to nečekal. Podařilo se mi zachytit několik nádherných snímků těchto malých, ale úžasně rychlých ptáků.

Celkově byl den v San Diego Zoo naprosto perfektní. Podařilo se mi zachytit mnoho úžasných záběrů zvířat v lidské péči a prozkoumat různé kouty této rozsáhlé zoologické zahrady. Navzdory drobným překážkám, jako bylo vybití baterie fotoaparátu po cestě a prodloužená cesta, jsem si tento den maximálně užil. To mi připomnělo, že i zdánlivě malé komplikace mohou přinést nečekané radosti a posílit náš zážitek z cestování.

Pozn. o rok a něco později: Pokud plánujete návštěvu San Diego Zoo, neváhejte se na mě obrátit pro doporučení. Už jsem tam strávil dost času na to, abych se s ní dokonale seznámil, a stále objevuji nové a zajímavé věci.